Trinitro stelt u een cocktail voor samengesteld uit 1/3 naïviteit, 1/3 brutale ironie en 1/3 humor, het geheel nochtans geserveerd in een glas van realiteit.
Management ; Leadership ; Leiding geven ; Corporate Governance ; Strategie ; Balanced Score Card ; EFQM ; ISO9000 ;Vooruitgang ;Tevredenheid van stakeholders… Integratie. Wat gaat men nog allemaal uitvinden om aan klantenbinding te doen ? Hoeveel woorden zullen er nog bijgemaakt worden om hetzelfde ding te beschrijven ?
Alvorens echt leadership te bereiken zal de leiding moeten overwegen om hun managementprincipes in overeenstemming te brengen met de principes van Corporate Governance, te streven naar tevredenheid van alle stakeholders en alle verbetering-strategiën van de onderneming te integreren. Ze moeten eveneens voldoen aan de verwachtingen van de Balance Score Card en aan de eisen van het EFQM Model en de ISO 9000 norm.
Buzzwords !
Ik, ik verkies het woord ‘Samenhang’ ! en aangezien dit artikel een protest artikel is gaat mijn voorkeur zelfs uit naar het woord: anti-onsamenhang ! .
Voorbeelden van “onsamenhang ”:
In onderneming « a » wordt personeelsmotivatie beschouwd als vitaal voor de onderneming. In werkelijkheid is er geen enkel objectief, noch meting, voor deze zogezegd vitale parameter. Motivatie zal dus begrepen worden als ‘wat men vraagt’ doch niet als ‘wat men verwacht’. Onsamenhang !
Onderneming « b » zegt aan al wie het wil horen dat de dienstverlenende kwaliteit een onontbeerlijke bijdrage levert aan zijn business. Spijtig genoeg vinden de klanten van die onderneming dat kwaliteit integraal deel moet uitmaken van de business, meer dan allen maar een bijdrage leveren ! Onsamenhang !
De lokale divisie van multinationaal « c » spendeert veel middelen - type mecenaat - om zijn lange termijn bezorgdheid te tonen. Top management eist enkel wekelijkse rapporten van hun direct ondergeschikten, met enkel winstgevendheid als onderwerp. Onsamenhang !
Onderneming « d » beheert zijn klantenklachten slecht. Een klacht geeft aanleiding tot lange discussies tussen de mogelijke schuldigen. Om dit probleem op te lossen, beslist de Directie om een prachtig informaticasysteem te installeren. Onsamenhang !
Om tijd, energie en uiteindelijk geld te sparen zal eenieder het gevraagde moeten afstemmen met het verwachte. Dit kan op twee manieren gebeuren:
- Door de vraag te verminderen b.v.: niet vertellen dat motivatie belangrijk is als je toch niets wenst te ondernemen rond objectieven en metingen hieromtrent.
- Of door de verwachtingen te verhogen b.v. : Aantonen in uw dagelijkse management praktijk dat mensen verantwoordelijk voor een proces niet kunnen vervangen worden door een informaticasysteem.
Vragen en verwachtingen verzoenen heeft een naam: leadership. Enkel die ondernemingen waar directie en personeel aan dezelfde objectieven werken kunnen dit Business-nirwana benaderen.