LEAN Business Game
19 Mei 2015 (9u00 - 17u00)
Deze opleiding richt zich tot kaderleden en kwaliteitscoördinatoren en houdt rekening met de specifieke aspecten van de productiesector, dienstensector en overheidsadministraties.
Doelstelling van de opleiding
De deelnemers toelaten te experimenteren wat “Lean” concreet betekent:
“Lean”, iedereen praat er over, velen passen het toe, maar welke concrete realiteit zit hierachter verborgen? Wat wil “Lean” zeggen, hoe “doe je Lean”? Kan je Lean management toepassen in alle sectoren? En op welke manier?
De beste manier om deze vragen te beantwoorden, is door de handen uit de mouwen te steken! Door een simulatie van een echte case zullen de deelnemers de gelegenheid hebben om de door Lean management voorgestelde aanpak te testen. De praktische toepassing is de beste leerschool.
Deze opleiding werd ontwikkeld om de deelnemers toe te laten de problemen in een proces te herkennen, om te leren met “trial en error” in een veilige maar realistische omgeving en om er de nuttige conclusies uit te trekken voor hun eigen werkomgeving en om de oplossingspiste te identificeren die hun eigen processen globaal efficiënter maken.
Resultaten
Na deze opleidings- en coachingdag zullen de deelnemers:
- Een eerste praktijkervaring met Lean hebben
- Vertrouwd zijn met de principes, hulpmiddelen en technieken van Lean
- agedacht hebben over pistes om hun eigen processen te verbeteren
Dagprogramma
Voormiddag: Lean Business Game
- Briefing over de situering van de oefening: betrokken onderneming, functies en context van de taken
- Deel 1 van het Lean business game in groep
- Debriefing
- Deel 2 van het Lean business game in groep
- Debriefing
Namiddag:
Theoretische bagage:
- Principes van Lean
- Hulpmiddelen (selectie)
- Technieken (selectie)
Vertaling en identificatie van individuele pistes
Op basis van de gedeelde ervaring, de principes, de hulpmiddelen en aangehaalde technieken zal elke deelnemer zijn eigen verbeteringspistes kunnen beginnen uitwerken voor zijn eigen werkomgeving. De klemtoon ligt op het uitwisselen en de groepscoaching om zo een gediversifieerde en optimale reflectie te voeden.